Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Suknie ślubne w stylu vintage

Sukienki w stylu vintage

Tradycja przekazywania sukni ślubnej z pokolenia na pokolenie od dawna już nie jest kultywowana, a szkoda. Obecnie bardzo modne są suknie w stylu vintage, czyli szyte zgodnie z trendami obowiązującymi w poprzednich latach. Inspiracje projektantów i stylistów mogą sięgać aż do lat 20-tych XX wieku.

Na zachodzie w stylu vintage urządza się nawet całe śluby. Odpowiednio ubrani są więc nie tylko państwo młodzi, ale także goście. Pojawiają się zabytkowe pojazdy i nawet sesja fotograficzna jest stylizowana na przykład na lata 60-te. Natomiast właśnie suknie z lat 50-tych i 60-tych cieszą się obecnie szczególnym zainteresowaniem i powodzeniem. Charakterystyczne dla nich były treny. Obecnie szczególnym powodzeniem cieszą się krótkie sukienki z trenami, natomiast wtedy szyto z tym dodatkiem tylko długie kreacje. Były one też dość bogato ozdabiane koronkami, koralikami, perłami i haftami. Z kolei czas białych mini nastał w raz ze stylem hippisowskim. Wówczas wiele kobiet wybierało do ślubu krótkie sukienki i wianek lub naprawdę długi welon na głowę.

Pośród dodatków vintage do sukni ślubnej można oprócz welony wymienić toczek, pelerynkę, koronkowe rękawiczki, ozdobną torebeczkę czy biżuterię ze szlachetnymi kamieniami. Rzeczywiście nie do końca pasowałyby one do nowoczesnej asymetrycznej sukni ślubnej. Wybór stylu, sukni i dodatków zależy przede wszystkim od gustu przyszłej panny młodej. Natomiast zawsze trzeba też brać pod uwagę czy wybrany fason sukni będzie się odpowiednio prezentował na danej sylwetce. Jest to o tyle ważne, że kobieta czuje się dobrze w swojej kreacji tylko wtedy, kiedy ma pewność że podkreśla ona odpowiednio atuty jej figury, ale też maskuje mankamenty. Na szczęście panie, które mają wielką ochotę na suknię ślubną w stylu vintage mogą wybierać w różnych stylach i rodzajach kreacji. Często główną inspiracją do założenia sukni z danego okresu jest wielka sympatia do znanej osoby, która wtedy żyła i działała. Natomiast istotne jest to, aby nie tworzyć wiernej kopii swojej idolki, ale nadać kreacji ślubnej indywidualny wygląd i charakter.